Početna

Nekad bilo...

Maksimović preko Lekića do trijumfa na Turniru zvijezda Srpske i okruženja

Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač", trijumfovao je na 32. međunarodnom turniru zvijezda Srpske i okruženja, koji je održan 29. aprila u Narodnoj skupštini Republike Srpske u Banjaluci.

Read more...
Spasoja Škobić pobijedio na turniru u čast palim borcima Vojske RS PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Sunday, 23 October 2016 22:52

Spasoja Škobić je pobjednik Trećeg memorijalnog turnira u pomen palim borcima "Krajišnik 2016", odigranog 22. oktobra u Krajišniku kod Nove Topole.

On je sakupio 7½ poena iz 9 partija, ostavivši na pola koraka od sebe Mirka Stojkovića, dok je trećeplasirani Nenad Latinčić imao 6½ poena.

Marko Trifunović, član Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, osvojio je, u konkurenciji 24 igrača iz Srbije i BiH, 12. mjesto, dospjevši na granicu od 50 odsto poena.

24. Milorad Beronja 0

Igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta za razmišljanje tokom partije.

Turnir je bio pozivnog karaktera i na njemu nije bilo novčanih nagrada. Izdvaja se ipak, po originalnosti, izrezbareni drveni pehar, koji je uručen pobjedniku.

Takmičenje je održano u prostorijama MZ Krajišnik i organizaciji istoimene Mjesne Boračke organizacije.

Direktor turnira bio je Rade Šukalo, dok je o regularnosti takmičenja brinuo Nemanja Šipka, arbitar saveznog ranga.