Tokom jula u Školi šaha "Skakač" iz Banjaluke biće održano 10 treninga raspoređenih u 5 vikenda.

Read more...
Novi trijumf Milanke Tomić u Potočanima PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Monday, 13 March 2017 21:50

Milanka Tomić iz Teslića osvojila je 5. marta prvo mjesto na 38. po redu ženskom šahovskom turniru u Potočanima, koji je od 1979. posvećen Danu žena.

Loše vremenske prilike i nezavidna finansijska situacija u šahovskim klubovima negativno se odrazila na veću masovnost.

Na turniru je, naime, nastupilo 7 igračica iz Banjaluke, Dervente, Teslića i Potočana.

Milanka je osvojivši maksimalnih 6 poena ponovila uspjeh iz 2014, a sa 4 poena je njena sestra Vladanka Tomić završila takmičenje na drugom mjestu.

Žana Kokanović iz Dervente takođe je imala 4 poena i slabiji dodatni kriterijum. Dalje slijede Jelena Gajić iz Banjaluke, Bojana Bojanić iz Dervente, Stanojka Đeorđić iz Dervente i Vidanka Repić iz Potočana.

Uspješan organizator bio je Potočanski ŠK, dok je Opština obezbijedila nagradni fond za sve učesnice ove popularne smotre.

Dodajmo da je tek ovdje šahovska javnost bila obaviještena da je preminula Nada Marušić, višestruki pobjednik osmomartovskog turnira u živopisnom mjestu nadomak Prnjavora.