Početna

Nekad bilo...

Bojan Maksimović odbranio titulu brzopoteznog omladinskog šampiona Srpske

FIDE majstor Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač", odbranio je titulu brzopoteznog omladinskog šampiona Srpske, na takmičenju održanom 15. avgusta u Dvorovima.

Read more...
Na festivalu u Novom Sarajevu 51 šahista i 15 ekipa PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Thursday, 11 May 2017 21:22

Četvrti Novosarajevski šahovski festival održan je 6. i 7. maja u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo, povodom obilježavanja Dana opštine.

Učestvovao je 51 takmičar, šahisti i šahistkinje iz Sarajeva, Tuzle, Bijeljine, Doboja, Istočnog Sarajeva i Pala. Odvojeno se igralo u muškoj (36 takmičara) i ženskoj (15 takmičarki) kategoriji.

Najbolja šahistkinja bila je Tijana Stanišić, drugo mjesto pripalo je Hani Bešliji, dok je treće mjesto zauzela Elma Hodžić.

Prvo mjesto u kategoriji kadeta pripalo je Nasiru Radači, drugo mjesto Marku Nikoliću, dok je treće mjesto osvojio Ismet Mešić.

Medaljama i diplomama su nagrađena i tri prvoplasirana dječaka uzrasta 8 i 10 godina.

U grupi do 8 godina najuspješniji su bili Goran Mijić, Tarik Odžak i Imran Babajić.

Kod dvije godine starijih šahista slavio je Mirko Šajin, a slijede Daris Kulić i Harun Kulić.

Najmlađi takmičar, šestogodišnji Hamza Mehmedspahić, nagrađen je diplomom i knjigom.

Drugog dana festivala održan je revijalni porodični šahovski turnir - Family chess, na kojem je učestvovalo 15 ekipa.