Početna

Nekad bilo...

Na cuger maratonu u Beogradu 125 šahista s titulom

Branko Damljanović i Danilo Milanović, srpski velemajstori i članovi ŠK Sveti Nikolaj iz Valjeva, ekipnog šampiona Srbije, osvojili su prva dva mjesta na Drugom memorijalnom turniru "Moma Vučićević", igranom 4. decembra u Beogradu.

Read more...
Na festivalu u Novom Sarajevu 51 šahista i 15 ekipa PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Thursday, 11 May 2017 21:22

Četvrti Novosarajevski šahovski festival održan je 6. i 7. maja u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo, povodom obilježavanja Dana opštine.

Učestvovao je 51 takmičar, šahisti i šahistkinje iz Sarajeva, Tuzle, Bijeljine, Doboja, Istočnog Sarajeva i Pala. Odvojeno se igralo u muškoj (36 takmičara) i ženskoj (15 takmičarki) kategoriji.

Najbolja šahistkinja bila je Tijana Stanišić, drugo mjesto pripalo je Hani Bešliji, dok je treće mjesto zauzela Elma Hodžić.

Prvo mjesto u kategoriji kadeta pripalo je Nasiru Radači, drugo mjesto Marku Nikoliću, dok je treće mjesto osvojio Ismet Mešić.

Medaljama i diplomama su nagrađena i tri prvoplasirana dječaka uzrasta 8 i 10 godina.

U grupi do 8 godina najuspješniji su bili Goran Mijić, Tarik Odžak i Imran Babajić.

Kod dvije godine starijih šahista slavio je Mirko Šajin, a slijede Daris Kulić i Harun Kulić.

Najmlađi takmičar, šestogodišnji Hamza Mehmedspahić, nagrađen je diplomom i knjigom.

Drugog dana festivala održan je revijalni porodični šahovski turnir - Family chess, na kojem je učestvovalo 15 ekipa.