Početna

Nekad bilo...

Bojan Maksimović sjajan u Županji, savladao i dva velemajstora

Iako je na startnoj listi bio tek 23. u konkurenciji 73 igrača, FIDE majstor Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, zauzeo je sjajno 5. mjesto na 11. međunarodnom brzopoteznom turniru u Županji.

Read more...
Bojan Maksimović treći, Maša 12. na "Radovom" openu PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Saturday, 10 June 2017 22:49

Open turnir ŠK Rad iz Beograda postaje redovna destinacija na kojoj se takmiče Maša i Bojan Maksimović, članovi Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke.

Vikend turniri ovog tipa igraju se od 19. aprila 2015, kada je trijumfovao Milan Radivojević, a na dosadašnjih 58 turnira jednom je uspio da pobijedi i banjalučki velemajstor Milan Vukić.

Ovog puta, 10. juna, nastupilo je 26 šahista, među kojima su bili jedan inter, 5 muških i jedan ženski FIDE majstor.

Oni su odigrali 9 kola po Švajcarskom sistemu i tempu od 15 minuta za partiju.

Prvo mjesto je osvojio rejting favorit Nikola Ostojić, domaći međunarodni majstor, kome je to bilo osmo slavlje u posljednjih 6 mjeseci.

Bojan je sakupio 6 poena, što mu je bilo dovoljno za treće mjesto, dok su 4½ poena doveli Mašu do 12. pozicije.