Početna

Nekad bilo...

Het-trik Gimnazije, FOTO-FINIŠ za srebro

Ekipa Gimnazije uvjerljivo je treći put uzastopno osvojila titulu najbolje banjalučke srednje škole na prvenstvu održanom 17. decembra.

Read more...
Bojan Maksimović treći, Maša 12. na "Radovom" openu PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Saturday, 10 June 2017 22:49

Open turnir ŠK Rad iz Beograda postaje redovna destinacija na kojoj se takmiče Maša i Bojan Maksimović, članovi Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke.

Vikend turniri ovog tipa igraju se od 19. aprila 2015, kada je trijumfovao Milan Radivojević, a na dosadašnjih 58 turnira jednom je uspio da pobijedi i banjalučki velemajstor Milan Vukić.

Ovog puta, 10. juna, nastupilo je 26 šahista, među kojima su bili jedan inter, 5 muških i jedan ženski FIDE majstor.

Oni su odigrali 9 kola po Švajcarskom sistemu i tempu od 15 minuta za partiju.

Prvo mjesto je osvojio rejting favorit Nikola Ostojić, domaći međunarodni majstor, kome je to bilo osmo slavlje u posljednjih 6 mjeseci.

Bojan je sakupio 6 poena, što mu je bilo dovoljno za treće mjesto, dok su 4½ poena doveli Mašu do 12. pozicije.