Početna

Nekad bilo...

Na cuger maratonu u Beogradu 125 šahista s titulom

Branko Damljanović i Danilo Milanović, srpski velemajstori i članovi ŠK Sveti Nikolaj iz Valjeva, ekipnog šampiona Srbije, osvojili su prva dva mjesta na Drugom memorijalnom turniru "Moma Vučićević", igranom 4. decembra u Beogradu.

Read more...
Bojanovih poen i po iz dva u duelima s velemajstorima PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Wednesday, 26 July 2017 21:22

Seriju nastupa na ljetnim vikend turnirima nastavili su Bojan i Maša Maksimović, članovi Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, u Lazarevcu (Srbija), gdje je 22. jula organizovan "Kokanov memorijal - Sveti Prokopije".

Parovano je 9 kola po Švajcarskom sistemu, pri čemu su igrači imali po 15 minuta na raspolaganju za partiju.

U konkurenciji 56 šahista iz BiH (2), Francuske (1) i Srbije, među kojima su bila 2 velemajstora, 4 intera, te 8 muških i 2 ženska FIDE majstora, Bojan je osvojio 11. (6 poena), a Maša 35. mjesto (4 boda).

U odnosu na startnu poziciju, oboje mogu biti zadovoljni ostvarenim, a pogotovo Bojan, koji je u duelima sa 2 velemajstora iz Srbije osvojio poen i po. Savladao je Nenada Ristića i remizirao sa Vladimirom Kostićem.

Pri tome, s obzirom da je turnir rejtingovan za listu za ubrzani šah, Bojan je zaradio 41,4, a Maša 32,8 rejting poena.

Trijumfovao je domaći FIDE majstor, Danilo Čerović sa 7½ poena.

Kompletnu tabelu možete da pogledate OVDJE.

Nagrađeno je 10 igrača po plasmanu, a među 6 specijalnih posebno su se izdvojile "srećne" nagrade - za osvojeno 22. i 33. mjesto, što je bilo utvrđeno pravilnikom uoči takmičenja.

Direktor turnira, održanog u organizaciji ŠK Kolubara u sali parohijskog doma Crkve Svetog velikomučenika Dimitrija, bio je Miroslav Mitić, a sudio je Božidar Petrović.