Početna

Nekad bilo...

Bojan Maksimović savladao velemajstora Milana Zajića

Pobjednik 13. memorijalnog turnira "Uroš Dinić", igranog 9. jula u okviru festivala "Sportsko leto" u Paraćinu, bio je srpski velemajstor Branko Damljanović.

Read more...
Svetosavska zlata idu u Teslić, Bijeljinu i Banjaluku PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Sunday, 04 February 2018 00:48

Maša Babić iz Teslića, Mirko Šajin iz Bijeljine, te Katarina Arnaut i Marko Ninković iz Banjaluke pobjednici su 25. Svetosavskog turnira mladih, odigranog 3. februara u gradu na Vrbasu.

Na jubilarnoj smotri talentovanih šahista nastupilo je 86 igrača - 21 djevojčica i 65 dječaka, tradicionalno podijeljenih u 4 grupe.

Među njima su bila 23 polaznika Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke i samo je njih 7 ostalo ispod granice od 50 odsto. Osvojili su 3 medalje - po jedno zlato, srebro bronzu. Ukupno su skupili 89½ poena iz 160 duela, što daje 55,9 odsto uspješnosti.

Škola šaha "Skakač"

Goste je u ime domaćina pozdravio Milan Milaković, pomoćnik direktora OŠ "Ivo Andrić", takmičenje je otvorila Jelena Kvočka, predsjednik Skupštine OŠK "Mala rokada", dok je prvi potez u partiji Marko Nikolić - Nemanja Aleksić povukao Dušan Ilić, prosvjetni savjetnik za fizičko vaspitanje u Republičkom pedagoškom zavodu RS.

U grupi djevojčica starijeg uzrasta igran je dvokružni Berger, a u ostalim grupama parovan je Švajcarac.

Igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta za razmišljanje tokom partije.

Djevojčice (1. do 5. razred, 7 kola)

  1. Maša Babić ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 7
  2. Ivana Arnaut ("Vuk Stefanović Karadžić" Banjaluka) 5½
  3. Ivana Dragičević ("Sveti Sava" Bijeljina) 4½
  4. Zara Nedić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 4½
  5. Ines Popović ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 4½
  6. Ana Ninković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 4
  7. Anastasija Višekruna ("Branko Radičević" Banjaluka) 4
  8. Ana Veselić ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4
  9. Isidora Kecman ("Branko Ćopić" Banjaluka) 3½
  10. Mihaela Đukić ("Jovan Dučić" Kuljani) 3
  11. Mia Devura ("Branko Radičević" Banjaluka) 3
  12. Vanja Simić ("Jovan Dučić" Zalužani) 3
  13. Maša Čolić ("Jovan Dučić" Banjaluka) 3
  14. Ana Marjanović ("Branko Radičević" Banjaluka) 3
  15. Saška Škeljić ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 2½
  16. Valentina Škeljić ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 2
  17. Anamarija Ćulibrk ("Jovan Dučić" Kuljani) 2

Djevojčice (6. do 9. razred, 6 kola)

  1. Katarina Arnaut ("Vuk Stefanović Karadžić" Banjaluka) 5½
  2. Hristina Babić ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 4½
  3. Zorana Bokan ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 2
  4. Sanja Devura ("Branko Radičević" Banjaluka) 0

Dečaci (1. do 5. razred, 7 kola)

  1. Mirko Šajin ("Sveti Sava" Bijeljina) 6½
  2. Milana Babić ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 6
  3. Filip Aleksandar Kremenović ("Branko Ćopić" Banjaluka) 5½
  4. Andrej Krčmar ("Ivo Andrić" Banjaluka) 5
  5. Marko Spasojević ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 5
  6. Andrija Škobo ("Petar Petrović Njegoš" Banjaluka) 5
  7. Sergej Šolak ("Ivan Goran Kovačić" Banjaluka) 5
  8. Ognjen Aleksić ("Ivo Andrić" Đulići) 5
  9. Nemanja Banović ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 5
  10. Vladimir Radmanović ("Sveti Sava" Banjaluka) 4
  11. Pavle Jurić ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4
  12. Veroljub Jokić ("Dositej Obradović" Blatnica) 4
  13. Petar Deležan ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4
  14. Nemanja Bašić ("Ivo Andrić" Banjaluka) 4
  15. Nikola Dukić ("Zmaj Jova Jovanović" Banjaluka) 4
  16. Nikola Brestovac ("Branko Radičević" Banjaluka) 4
  17. Matija Cvjetković ("Branko Radičević" Banjaluka) 4
  18. Nikola Abramović ("Sveti Sava" Banjaluka) 4
  19. Jovan Balaban ("Petar Petrović Njegoš" Banjaluka) 4
  20. Nikola Deležan ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4
  21. Filip Filipović ("Sveti Sava" Banjaluka) 3½
  22. Ivan Pejičić ("Jovan Dučić" Banjaluka) 3½
  23. Matej Marjanović ("Jovan Dučić" Zalužani) 3½
  24. Marko Momčilović ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 3
  25. Rastko Kosorić ("Branko Radičević" Banjaluka) 3
  26. Đorđe Jokić ("Ivan Goran Kovačić" Banjaluka) 3
  27. Andrej Todorović ("Branko Ćopić" Banjaluka) 3
  28. Vukašin Gligić ("Desanka Maksimović" Trn) 3
  29. Stefan Dobrijević ("Jovan Dučić" Kuljani) 3
  30. Žarko Škrebić ("Vuk Karadžić" Teslić) 3
  31. Mihajlo Trifunović ("Jovan Dučić" Kuljani) 3
  32. Mihajlo Milošević ("Ivo Andrić" Banjaluka) 3
  33. Nikola Marčeta ("Zmaj Jova Jovanović" Banjaluka) 3
  34. Teodor Florjan ("Branko Ćopić" Banjaluka) 2½
  35. Aleksa Marinković ("Aleksa Šantić" Banjaluka) 2½
  36. Uroš Novaković ("Vuk Stefanović Karadžić" Banjaluka) 2½
  37. Jovan Erceg ("Branko Radičević" Banjaluka) 2½
  38. Nikša Malešević ("Jovan Dučić" Zalužani) 2
  39. Ranko Đukić ("Jovan Dučić" Zalužani) 2
  40. Aleksa Višekruna ("Branko Radičević" Banjaluka) 2
  41. Milan Majkić ("Dositej Obradović" Banjaluka) 2
  42. Filip Kosić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 2
  43. Marko Majkić (Vrtić "Bubamara" Banjaluka) 1½

Dečaci (6. do 9. razred, 7 kola)

  1. Marko Ninković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 6
  2. Nemanja Aleksić ("Ivo Andrić" Đulići) 5½
  3. Marko Lipovčić ("Ivo Andrić" Đulići) 5½
  4. Miloš Đukarić ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 5
  5. Aleksa Ninković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 4½
  6. Pavle Ivančević ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4½
  7. Maksim Savanović ("Ivo Andrić" Banjaluka) 4
  8. Pavle Bašić ("Ivo Andrić" Banjaluka) 4
  9. Marko Gotovac ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4
  10. Marko Nikolić ("Knez Ivo od Semberije" Bijeljina) 3½
  11. Danilo Telić ("Sveti Sava" Banjaluka) 3½
  12. Aleksa Nježić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 3½
  13. Nemanja Borisavljević ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 3½
  14. Boro Đurić ("Ivo Andrić" Đulići) 3
  15. Damjan Gojić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 3
  16. Lazar Lukač ("Ivan Goran Kovačić" Banjaluka) 2½
  17. Dejan Zimonja ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 2½
  18. Ivan Petrović ("Branko Radičević" Banjaluka) 2
  19. Mihajlo Vojvodić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 2
  20. Aleksandar Marković ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 2
  21. Luka Lužija ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 1½
  22. Sergej Devura ("Branko Radičević" Banjaluka) 1½

Pobjednicima su uručeni pehari, a najuspješnijim po grupama medalje i diplome. Prigodne poklone su dobili svi takmičari, a nagrađeni su i najmlađi učesnici - Mia Devura i Marko Majkić.

Nagrade su uručili Ostoja Kremenović, predsjednik OŠK "Mala rokada" - koji je nakon svega zatvorio turnir, Dušan Ilić, Milan Milaković i Rade Udovčić, član Skupštine OŠK "Mala rokada", organizatora takmičenja.

Sudili su Momčilo Soprenić, Stevan Paštar, Slobodan Đukić i Đorđe Đurić.

Generalni sponzor bio je Institut za rudarstvo, a prijatelj turnira Art scena, oboje iz Banjaluke.

Last Updated on Sunday, 08 April 2018 19:13
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting