Početna

Nekad bilo...

Trijumf Zorana Runića na cugeru u Dvorovima

Tokom Kupa Republike Srpske, u Dvorovima je 18. novembra održan prateći, brzopotezni turnir, na kojem je pobijedio međunarodni majstor Zoran Runić.

Read more...
TRI ŽRIJEBA, PET KRITERIJUMA, SEDAM PLASMANA Dvorovima i "Svetozaru Gligoriću" pregršt medalja PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Tuesday, 17 April 2018 20:26

Mladi šahisti Dvorova najuspješniji su učesnici 25. kadetskog i omladinskog prvenstva Republike Srpske, održanog od 13. do 15. aprila u Dvorovima.

Oni su osvojili 7 medalja, koliko i takmaci iz bijeljinskog "Svetozara Gligorića", ali su njihove medalje sjajnije boje.

U hotelu "Sveti Stefan" nastupilo je 149 takmičara, neđu kojima su 97 kadeta i 45 kadetkinja, te 4 omladinca i 3 omladinke.

Najbrojniji su bili domaći Dvorovi i "Svetozar Gligorić" iz Bijeljine sa po 27 učesnika, a slijede:

  1. Skakač 14
  2. Mladost (Teslić) 12
  3. Crvena zvijezda (Obudovac) 11
  4. Rudar (Prijedor) 10
  5. "Sveti Georgije" (Bijeljina) 7
  6. Mat (Istočna Ilidža) 7
  7. Leotar (Trebinje) 7
  8. Velemajstor (Brčko) 7
  9. Panteri (Bijeljina) 6
  10. Banjaluka 3
  11. Osnovac (Bileća) 2
  12. Mladost (Gacko) 2
  13. Sloga (Doboj) 2
  14. Derventa 2
  15. Kotor Varoš 2
  16. Mat (Teslić) 1

U zavisnosti od broja učesnika po grupama parovan je Berger, odnosno Švajcarac od 7 ili 9 kola. Pri tome je tempo iznosio 60 minuta po igraču tokom partije, osim u grupama M10 i M14, gdje su igrači na raspolaganju imali po 15 minuta manje za razmišljanje.

Učesnike je uoči šampionata pozdravio Vlado Stojanović, direktor turnira, dok je takmičenje otvorio Samer El Šeik, načelnik Odjelenjenja za društvene djelatnosti u Gradskoj upravi Grada Bijeljina.

Na kraju takmičenja žrijebani su pobjednici u grupama M8, M18 i Ž18, dok je u grupi M12 o zlatu odlučio tek peti kriterijum - broj partija crnim figurama!

Od 18 klubova, čak 14 se vratilo kućama okićeni medaljama.

Škola šaha "Skakač" je nastupila sa 14 šahista i osvojila dva zlata (Maša Babić i Bojan Maksimović) i tri srebra (Milana Babić, Maša Maksimović i Vladislav Pejić). Sreća nije pratila mlade Banjalučane, jer su, zbog istih dodatnih kriterijuma, morali da pristupe žrijebu u dvije kategorije. Nažalost, i Maša Maksimović i Vladislav Pejić su izvukli crne pješake iz vrećice, što im je donijelo tek srebrne medalje.

Uz to smo imali i tri četvrta mjesta: Hristina Babić je na svom premijernom šampionatu sa svim protivnicama imala najmanje jednaku poziciju, ali je u ključnim trenucima presudila slabija realizacija prednosti, Marku Trifunoviću nije pomogao bolji "progres", jer je prednost data Buholcu, a malu vjerovatnoću za popravni kao prva rezerva ima i Sergej Šolak.

Ukupno su odigrali 104 partije i osvojili 66½ poena, što daje 63,9 odsto uspješnosti!

Škola šaha "Skakač"

Tabele

Kadeti do 8 godina (9 šahista)

  1. Njegoš Bilanović (Dvorovi) 7
  2. Goran Mijić (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 7
  3. Lazar Mimić (Dvorovi) 7
  4. Milenko Perkanović (Velemajstor, Brčko) 5
  5. Andrej Kokanović (Rudar, Prijedor) 3½
  6. Jovan Tomović (Dvorovi) 3
  7. Vlastimir Dakić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 2
  8. Stefan Petrović ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 1½
  9. Marko Vučković ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 0

Kadeti do 10 godina (26 šahista)

  1. Emanuel Lazić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 8
  2. Milan Ivanović (Dvorovi) 8
  3. Mihajlo Mašanović ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 7½
  4. Ognjen Aleksić (Mladost, Teslić) 6
  5. Vladimir Vasiljević (Leotar, Trebinje) 5½
  6. Siniša Maksimović (Crvena zvijezda, Obudovac) 5
  7. Faruk El Šeik ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 5
  8. Nikola Abramović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 5
  9. Jakov Perić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 5
  10. Đorđe Pušara (Mladost, Gacko) 5
  11. Filip Šikman (Rudar, Prijedor) 5
  12. Aleksandar Stojanović ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 4½
  13. Luka Vuković (Rudar, Prijedor) 4½
  14. Vuk Ružić (Dvorovi) 4½
  15. Pavle Jurić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  16. Veroljub Jokić (Mladost, Teslić) 4
  17. Andrija Škobo (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  18. Radoslav Lukić (Velemajstor, Brčko) 4
  19. Nikola Vlačić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 4
  20. Filip Majkić (Dvorovi) 4
  21. Mihailo Bodiroga (Sloga, Doboj) 4
  22. Aleksa Mrković (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 3½
  23. Daris Hodžić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 2½
  24. Srđan Lukić (Velemajstor, Brčko) 2½
  25. Strahinja Bjelogrlić (Dvorovi) 2
  26. Nikola Panić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 0

Kadeti do 12 godina (15 šahista)

  1. Slobodan Pištaković (Velemajstor, Brčko) 6½
  2. Mirko Šajin ("Sveti Georgije" Bijeljina) 6½
  3. Nikola Mrković (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 5
  4. Sergej Šolak (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  5. Stefan Hrvaćanin (Rudar, Prijedor) 4
  6. Marko Nikolić ("Sveti Georgije" Bijeljina) 3½
  7. Andrej Krčmar (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3½
  8. Aleksandar Nikolić ("Sveti Georgije" Bijeljina) 3½
  9. Ognjen Brnjoš (Leotar, Trebinje) 3½
  10. Marko Spasojević (Mladost, Teslić) 3
  11. Stefan Jotanović (Mladost, Teslić) 3
  12. Ognjen Lukić (Velemajstor, Brčko) 3
  13. Viktor Glišić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 3
  14. Đorđe Rončević ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 2½
  15. Miloš Rankić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 1½

Kadeti do 14 godina (27 šahista)

  1. Marko Lipovčić (ŠŠ Mat, Teslić) 8½
  2. Aleksej Vidić (Derventa) 6½
  3. Dušan Kozomara ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 6½
  4. Nemanja Aleksić (Mladost, Teslić) 6½
  5. Maksim Savanović (Banjaluka) 6
  6. Andrej Trifunović (Kotor Varoš) 6
  7. Milojica Teodorović (Crvena zvijezda, Obudovac) 5½
  8. Dušan Joksimović (Crvena zvijezda, Obudovac) 5
  9. Aleksa Đuković (Dvorovi) 5
  10. Aleksandar Gajić (Rudar, Prijedor) 5
  11. Aleksa Ninković (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 5
  12. Nemanja Mićanović (Panteri, Bijeljina) 5
  13. Ognjen Jojić (Dvorovi) 4½
  14. Danilo Telić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4½
  15. Ilija Ristić (Crvena zvijezda, Obudovac) 4½
  16. Vasilije Lambeta (Leotar, Trebinje) 4
  17. Veljko Maksimović (Crvena zvijezda, Obudovac) 4
  18. Slavoljub Vujević ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 4
  19. Bogdan Marinković ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 4
  20. Nikola Mijatović (Dvorovi) 4
  21. Dejan Stevanović ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 4
  22. Neven Mićanović (Panteri, Bijeljina) 3½
  23. Dušan Mihailović (Crvena zvijezda, Obudovac) 3½
  24. Dušan Babić (Crvena zvijezda, Obudovac) 3
  25. Jovan Purić (Crvena zvijezda, Obudovac) 3
  26. Stefan Jovanović (Panteri, Bijeljina) 2½
  27. Nebojša Perić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 1½

Kadeti do 16 godina (16 šahista)

  1. Bojan Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 7
  2. Dragan Stanković (Kotor Varoš) 6
  3. Miloš Đukarić (Mladost, Teslić) 4½
  4. Marko Trifunović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4½
  5. Milomir Golubović (Dvorovi) 4
  6. Ognjen Matović (Dvorovi) 4
  7. Veljko Mališ (Dvorovi) 3½
  8. Adnan Grbešić (Sloga, Doboj) 3½
  9. Miljan Savić (Mladost, Gacko) 3½
  10. David Perić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 3
  11. Stefan Brnjoš (Leotar, Trebinje) 3
  12. Predrag Savić (Dvorovi) 3
  13. Nemanja Dragić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 2
  14. Darko Petrović (Velemajstor, Brčko) 2
  15. Matija Traparić (Leotar, Trebinje) 2
  16. Nikola Jovanović (Panteri, Bijeljina) ½

Kadeti do 18 godina (4 šahista)

  1. Stefan Jotanović (Mladost, Teslić) 5
  2. Vladislav Pejić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 5
  3. Milan Zvijer (Osnovac, Bileća) 2
  4. Miodrag Vidačić (Leotar, Trebinje) 0

Omladinci (4 šahista)

  1. Aleksandar Mirković (Velemajstor, Brčko) 5
  2. Filip Kuljanin (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 4½
  3. Ljubo Đurić (Panteri, Bijeljina) 2
  4. Dobrica Mlinarević (OŠK Mat, Istočna Ilidža) ½

Kadetkinje do 8 godina (4 šahistkinje)

  1. Marija Ivanović (Dvorovi) 5
  2. Emilija Gajić (Rudar, Prijedor) 4
  3. Ivana Kešelj (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 2½
  4. Marija Dragičević ("Sveti Georgije" Bijeljina) ½

Kadetkinje do 10 godina (8 šahistkinja)

  1. Maša Babić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 7
  2. Milana Babić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 6
  3. Anastasija Đurić (Mladost, Teslić) 4½
  4. Ivana Dragičević ("Sveti Georgije" Bijeljina) 3
  5. Željana Đurić (Mladost, Teslić) 3
  6. Sofija Mimić (Dvorovi) 2½
  7. Kristina Ostojić (Dvorovi) 1
  8. Marija Ostojić (Dvorovi) 1

Kadetkinje do 12 godina (18 šahistkinja)

  1. Helena Gajić (Crvena zvijezda, Obudovac) 6
  2. Tamara Stanišić ("Sveti Georgije" Bijeljina) 5
  3. Tijana Stanišić ("Sveti Georgije" Bijeljina) 5
  4. Hristina Babić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4½
  5. Maja Kovrlija (Rudar, Prijedor) 4½
  6. Jovana Kušljević (Rudar, Prijedor) 3½
  7. Anja Kovrlija (Rudar, Prijedor) 3½
  8. Anđela Ivanović (Dvorovi) 3½
  9. Anđela Stevanović (Mladost, Teslić) 3½
  10. Ivana Arnaut (Banjaluka) 3½
  11. Marija Grubačić (Leotar, Trebinje) 3
  12. Maja Zekanović (Rudar, Prijedor) 3
  13. Tamara Simić (Crvena zvijezda, Obudovac) 2½
  14. Marina Mijić (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 2½
  15. Slađana Đurić (Mladost, Teslić) 2½
  16. Lina Hodžić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 1
  17. Ljubinka Babić (Panteri, Bijeljina) 0
  18. Sofija Perić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 0

Kadetkinje do 14 godina (8 šahistkinja)

  1. Miljana Golubović (Dvorovi) 7
  2. Đurđica Kozomara ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 5½
  3. Anastasija Stankić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 4½
  4. Slađana Lukić (Dvorovi) 4
  5. Renata Kalajdžić (Dvorovi) 4
  6. Jovana Matović (Dvorovi) 1½
  7. Bogdana Mališ (Dvorovi) 1½
  8. Milica Ostojić (Dvorovi) 0

Kadetkinje do 16 godina (4 šahistkinje)

  1. Bojana Bojanić (Derventa) 4½
  2. Dragica Simić (Crvena zvijezda, Obudovac) 3
  3. Aleksandra Narančić (Dvorovi) 2½
  4. Katarina Arnaut (Banjaluka) 2

Kadetkinje do 18 godina (3 šahistkinje)

  1. Jelena Tomić (Dvorovi) 2½
  2. Maša Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 2½
  3. Vladanka Tomić (Mladost, Teslić) 1

Omladinke (3 šahistkinje)

  1. Jelena Gušić (Osnovac, Bileća) 4
  2. Anja Đurić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 2
  3. Dragana Rankić ("Svetozar Gligorić" Bijeljina) 0

Tri prvoplasirana takmičara u svim grupama obezbijedila su plasman na 19. Kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH, koje se igra od 13. do 16. maja u Neumu.

Vlado Stojanović je pobjednicima uručio peharw, a najuspješnijima medalje i diplome.

Na takmičenju je odigrano ukupno 549 partija, u kojima su 241 put slavili bijeli, a 248 puta crni. U 57 duela je sklopljeno primirje, dok su u 3 partije upisane kontumacije.

Sudili su Nebojša Radosavljević, Zoran Runić, Slobodan Kuzmanović i Lalo Perić.

Prvenstvo je organizovao Šahovski savez RS, a o tehničkim detaljima su brinuli šahovski klubovi "Svetozar Gligorić" i Panteri iz Bijeljine.

Last Updated on Friday, 01 June 2018 14:06
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting