Početna

Nekad bilo...

Bojanovih poen i po iz dva u duelima s velemajstorima

Seriju nastupa na ljetnim vikend turnirima nastavili su Bojan i Maša Maksimović, članovi Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, u Lazarevcu (Srbija), gdje je 22. jula organizovan "Kokanov memorijal - Sveti Prokopije".

Read more...
Bojan Maksimović šesti put šampion Škole šaha "Skakač", POVEĆAN BROJ PEHARA PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Sunday, 24 February 2019 21:59

Pobjednik Devetog pojedinačnog (drugog otvorenog) prvenstva Škole šaha "Skakač" je FIDE majstor Bojan Maksimović, koji je zabilježio svih 9 trijumfa.

Na takmičenju održanom 24. februara u OŠ "Ivo Andrić" okupila su se 63 mlada igrača iz Prijedora, Sarajeva, Bijeljine, Teslića, Tuzle, Živinica, Bosanske Krupe, Doboj Istoka i Banjaluke.

Među njima su bila 49 kadeta (B10 - 19; B14 - 20; B18 - 7; B20 - 3) i 14 kadetkinja (G10 - 4; G14 - 9, G18 - 1).

Igran je mješovit turnir, ali su planirane nagrade za sveukupni plasman, grupe do 10, 14 i 18 godina (uziman je u obzir broj igrača u datoj grupi), te najbolje plasiranu šahistkinju Škole šaha "Skakač" i najbolju kadetkinju među gostujućim igračicama. Prema tome, biće dodijeljeno ukupno 8 umjesto planiranih 6 pehara!

Igrači su na raspolaganju imali po 10 minuta tokom partije i po 5 sekundi bonusa za svaki povučeni potez.

Konačnu tabelu možete vidjeti OVDJE.

Osvajači medalja su:

Sveukupni plasman

  1. Bojan Maksimović
  2. Vladan Pejić
  3. Vladislav Pejić

Kadeti do 10 godina

  1. Andrija Škobo
  2. Ahmed Kekić (Bosanska Krupa)
  3. Nikola Deležan

Kadeti do 14 godina

  1. Marko Lipovčić (OŠK "Mat" Teslić)
  2. Mirko Šajin (ŠK Sveti Georgije Bijeljina)
  3. Andrej Krčmar

Kadeti do 18 godina

  1. Marko Ninković
  2. Sergej Krčmar
  3. Armano Merdžić (Banjaluka)

Kadetkinje do 10 godina

  1. Ana Vuković (ŠK Rudar Prijedor)
  2. Ninoslava Štrbac
  3. Ana Ninković

Kadetkinje do 14 godina

  1. Milana Babić
  2. Anja Kovrlija (ŠK Rudar Prijedor)
  3. Leila Skula (OŠK Živinice)

Šahistkinje iz Škole šaha "Skakač"

  1. Maša Babić
  2. Maša Maksimović
  3. Hristina Babić

Ostale šahistkinje

  1. Sara Vuković (OŠK Junior Sarajevo)
  2. Jovana Kušljević (ŠK Rudar Prijedor)
  3. Maja Kovrlija (ŠK Rudar Prijedor)

Pehari će pripasti pobjednicima, troje prvoplasiranih po grupama će dobiti medalje i diplome, a ostali učesnici zahvalnice.

Nagrade će biti uručene 12. aprila, na Kadetskom prvenstvu RS, odnosno 9. maja, na Kadetskom prvenstvu BiH.

Glavni sudija bio je Nemanja Šipka, FIDE arbitar, a pomoćni Filip Gubo.

Lista pobjednika (uključujući i 2 prvenstva "Gambita"):

2008. - Marko Bundalo

2009. - Milica Babić

2011. - Milica Babić

2012. - Bojan Korićanac

2013. - Bojan Korićanac

2014. - Bojan Maksimović

2015. - Bojan Maksimović

2016. - Bojan Maksimović

2017. - Bojan Maksimović

2018. - Bojan Maksimović (FM)

2019. - Bojan Maksimović (FM)

Last Updated on Friday, 01 March 2019 08:41
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting