Početna Kadeti/Omladinci I Herceg-Bosna dobila nove mlade šampione

Nekad bilo...

Bojan Maksimović odbranio titulu u Strojicama

Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač", ponovio je uspjeh iz 2015. i ponovo slavio na Janjskom višeboju u Strojicama.

Read more...
I Herceg-Bosna dobila nove mlade šampione PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Monday, 02 May 2016 15:16

Na 15. kadetskom i 18. omladinskom prvenstvu ŠS Herceg-Bosne, održanom od 29. aprila do 1. maja, nastupila su 53 igrača.

Takmičenje je održano, po običaju, u po 7 muških i ženskih starosnih grupa, u kojima su bila 34 kadeta, 11 kadetkinja, 7 omladinaca i jedna omladinka.

U hotelu "Zenit" u Neumu šampionat je otvorio Željko Bogut, predsjednik ŠS HB i potpredsjednik Šahovske unije BiH.

Igrači su na raspolaganju imali po 30 minuta za partiju.

Kadetkinje do 8 godina

  1. Ana Ostojić (Brotnjo, Čitluk)

Kadetkinje do 10 godina

  1. Martina Šimunović (Zrinjski, Mostar)

Kadetkinje do 12 godina

  1. Mia Marić (Rama, Prozor-Rama)

Kadetkinje do 14 godina

  1. Ivana Mikić (Orašje) 4
  2. Emina Novaković (Čapljina) 3
  3. Nejra Softić (Kiseljak) 2
  4. Josipa Bošnjak (Kiseljak) 1
  5. Anamarija Gavran (Zrinjski, Mostar) 0

Kadetkinje do 16 godina

  1. Milena Bertović (Vitez 2013.) 3
  2. Iva Prskalo (Brotnjo, Čitluk) 1

Kadetkinje do 18 godina

  1. Sara Marić (Rama, Prozor-Rama)

Omladinke

  1. Sanja Marić (Rama, Prozor-Rama)

Kadeti do 8 godina

  1. Tino Zrno (Zrinjski, Mostar) 5
  2. Petar Anđelić (Rama, Prozor-Rama) 3
  3. Borna Pehar (Brotnjo, Čitluk) 3
  4. Domagoj Vuk (Vitez 2013.) 1

Kadeti do 10 godina

  1. Hrvoje Doknjaš (Orašje) 6
  2. Filip Pehar (Brotnjo, Čitluk) 3
  3. Mihal Vukelja (Čapljina) 3
  4. Tomas Trlin (Čapljina) 0

Kadeti do 12 godina

  1. Ivan Marjanović (Vitez 2013.) 5
  2. Luka Marušić (Rama, Prozor-Rama) 4
  3. Josip Bakalar (Čapljina) 3
  4. Lovro Anđelić (Rama, Prozor-Rama) 2
  5. Ivano Trlin (Čapljina) ½
  6. Patrik Ostojić (Brotnjo, Čitluk) ½

Kadeti do 14 godina

  1. Luka Bago (Zrinjski, Mostar) 6½
  2. Husein Softić (Kiseljak) 5
  3. Gabrijel Čeko (Busovača) 4
  4. Zvonimir Čavar (Široki Brijeg) 3
  5. Filip Jurković (Čapljina) 3
  6. Lorenco Josipović (Vitez 2013.) 2½
  7. Harun Šehić (Vitez 2013.) 2
  8. Dražen Vujica (Čapljina) 2
  9. Muhamed Abdić (Vitez 2013.) 0

Kadeti do 16 godina

  1. Leon Bojo (Kiseljak) 6
  2. Antnio Josipović (Vitez 2013.) 4
  3. Miron Leko (Zrinjski, Mostar) 3
  4. Ilija Raić (Zrinjski, Mostar) 3
  5. Stjepan Pehar (Brotnjo, Čitluk) 2½
  6. Ante Pehar (Brotnjo, Čitluk) 2½
  7. Antonio Čeko (Busovača) 0

Kadeti do 18 godina

  1. Domagoj Bošnjak (Široki Brijeg) 4½
  2. Zvonimir Karlović (Čapljina) 4
  3. Boris Bradić (Kiseljak) 2
  4. Tarik Ekmeščić (Busovača) 1½

Omladinci

  1. Dejan Marjanović (Vitez) 5½
  2. Ivan Sesar (Široki Brijeg) 5½
  3. Ante Šaravanja (Široki Brijeg) 3½
  4. Ante Bule (Zrinjski, Mostar) 3
  5. Ivan Matijević (Široki Brijeg) 2½
  6. Dalibor Marković (Zrinjski, Mostar) 1
  7. Ivan Komšić (Kiseljak) 0

Prvoplasirani u svim kategorijama dobili su pehar, a tri najuspješnija takmičara u svim kategorijama diplomu. Oni su takođe stekli pravo nastupa na Kadetskom i omladinskom prvenstvu BiH, koje će se održati u Banji Vrućici od 15. do 18. maja.

Direktor prvenstva je Miro Marjanović, a sudili su Miroslav Zekušić,  Ivo Petrović, Tihomir Marić i Petar Bogut.

(sshb.ba)

Last Updated on Wednesday, 02 November 2016 20:45
 

Anketa

Da li će šah biti uveden u škole u BiH?
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting