Početna Takmičarski šah Poznati kvalifikanti, na redu popunjavanje "rupa"

Nekad bilo...

Fišerovski rezultat Vladana Pejića na prvenstvu srednjoškolaca

Svih 25 pobjeda ostvario je gimnazijalac Vladan Pejić na pojedinačnom brzopoteznom prvenstvu učenika srednjih škola Banjaluke, održanom 4. marta u Srednjoškolskom domu.

Read more...
Poznati kvalifikanti, na redu popunjavanje "rupa" PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Monday, 21 April 2014 22:10

Nakon kadetskih i omladinskih prvenstava održanih 11. i 12. aprila u Busovači (ŠS Herceg Bosne), 14. do 16. aprila u Dvorovima (ŠS Republike Srpske) i 17. do 20. aprila u Kulen Vakufu (ŠS Federacije BiH), poznata su imena svih učesnika državnog šampionata, koji će biti održan od 8. do 11. maja u Tuzli.

Popunjene su sve muške kadetske grupe i grupa kadetkinja do 14 godina, dok bi bilo logično da sve ostale grupe popune rezerve, po plasmanu.

Šahovska unija BiH se po ovom pitanju nije ni ranije oglašavala tako da će biti zanimljivo vidjeti hoće li se dati prednost onima koji su učestvovali na kvalifikacionim prvenstvima ili će brojka biti popunjavana po "ključu". Potonja varijanta bi snizila kvalitet ali i bila nepoštena prema onima koji su pokušali da se kvalifikuju kroz sistem takmičenja, izloživši se dodatnim troškovima. Uostalom, "ključ" ovdje ne bi smio da igra ulogu jer su svi savezi imali ravnopravnu mogućnost da popune zadate kvote (po 3 za ŠSRS i ŠSHB, 4 za ŠSFBiH).

Podsjetimo da je najmasovnije takmičenje bilo na nivou Srpske (152 učesnika - 107 kadeta, 35 kadetkinja, 7 omladinaca, 3 omladinke), u Herceg Bosni su nastupila 72 igrača (53, 14, 4, 1), a u Federaciji BiH 58 šahista (43, 9, 3, 3).

Ž08

  1. Anja Duvnjak (Gorski Termag, Rogatica)
  2. Džeila Ćurt (Rudar, Prijedor)
  3. Marija Ostojić (Dvorovi)
  4. Martina Šimunović (Zrinjski, Mostar)
  5. Ema Lončarević (Vitez 2013, Vitez)
  6. Mia Lončarević (Vitez 2013, Vitez)

M08

  1. Sergej Šolak (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  2. Slobodan Pištalović (ŠK Velemajstor, Brčko)
  3. Luka Knežević (Derventa)
  4. Ismet Mešić (Urban, Doboj - Istok)
  5. Danis Fejzić (Stari Grad, Sarajevo)
  6. Nasir Radača (OŠK Junior, Sarajevo)
  7. Isa Švrakić (OŠK Junior, Sarajevo)
  8. Stipo Dragić (Rama, Prozor-Rama)
  9. Ivan-Lucijan Sabljić (Široki Brijeg)
  10. Luka Šarić (Vitez 2013, Vitez)

Ž10

  1. Slađana Lukić (Dvorovi)
  2. Anastasija Stankić (Panteri, Bijeljina)
  3. Đurđica Kozomara (Panteri, Bijeljina)
  4. Hana Bešlija (Stari Grad, Sarajevo)
  5. Mia Marić (Rama, Prozor-Rama)

M10

  1. Marko Lipovčić (ŠŠ Mat, Teslić)
  2. Nemanja Aleksić (Mladost, Teslić)
  3. Marko Brkić (OŠK Mala rokada, Banjaluka)
  4. Azur Paščanović (OŠK Živinice)
  5. Bakir Činjarević (Stari Grad, Sarajevo)
  6. Sulejman Dedić (Urban, Doboj - Istok)
  7. Dino Džebić (Urban, Doboj - Istok)
  8. Ivan Marjanović (Vitez 2013, Vitez)
  9. Luka Marušić (Rama, Prozor-Rama)
  10. Josip Bakalar (Čapljina)

Ž12

  1. Bojana Bojanić (Derventa)
  2. Katarina Arnaut (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  3. Aleksandra Narančić (Dvorovi)
  4. Sadžida Džiho (Mostar)
  5. Nedžma Jaganjac (Mladost, Bosanski Petrovac)
  6. Ivana Mikić (Orašje)
  7. Nejra Softić (Kiseljak)

M12

  1. Bojan Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  2. Marko Trifunović (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  3. Dragan Stanković (Kotor Varoš)
  4. Muharem Mahmutbegović (OŠK Živinice)
  5. Nedim Šestić (Čelik, Zenica)
  6. Enes Brčaninović (OŠK Živinice)
  7. Faruk Suljović (Stari Grad, Sarajevo)
  8. Husein Softić (Kiseljak)
  9. Zvonimir Čavar (Široki Brijeg)
  10. Mateo Sopta (Široki Brijeg)

Ž14

  1. Jelena Tomić (Dvorovi)
  2. Maša Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  3. Anja Đurić (Dvorovi)
  4. Ena Topić (Gata)
  5. Vildana Nuhanović (OŠK Živinice)
  6. Mevlida Mahmutagić (OŠK Junior, Sarajevo)
  7. Asja Kantardžić (OŠK Junior, Sarajevo)
  8. Sanja Bilić (Čapljina)
  9. Anđela Mišković (Vitez)
  10. Milena Bertović (Vitez 2013, Vitez)

M14

  1. Dragan Simić (Mladost, Teslić)
  2. Stefan Jotanović (Mladost, Teslić)
  3. Nemanja Jokić (OŠK Gambit, Pale)
  4. Rijad Burović (Alpong, Sarajevo)
  5. Dino Marković (Preporod, Zenica)
  6. Evel Karalić (Čelik, Zenica)
  7. Nedim Lepenica (Goražde)
  8. Ante Pehar (Široki Brijeg)
  9. Stjepan Pehar (Široki Brijeg)
  10. Ilija Raič (Zrinjski, Mostar)

Ž16

  1. Tijana Babić (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  2. Jelena Gušić (Osnovac, Bileća)
  3. Žana Kokanović (Derventa)
  4. Aja Topić (Dama, Cazin)
  5. Sara Marić (Rama, Prozor-Rama)
  6. Doris Petrušić (Vitez 2013, Vitez)
  7. Petra Bilić (Novi Travnik)

M16

  1. Stefan Mijić (Mladost, Teslić)
  2. Stefan Kondić (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  3. Filip Kuljanin (OŠK Mat, Istočna Ilidža)
  4. Mahir Salkić (OŠK Živinice)
  5. Ermin Sinanović (OŠK Živinice)
  6. Šemso Požegić (Kalesija)
  7. Ermin Dizdarević (Dama, Cazin)
  8. Benjamin Hadžialić (Vitez 2013, Vitez)
  9. Domagoj Bošnjak (Široki Brijeg)
  10. Tarik Ekmeščić (Busovača)

Ž18

  1. Sara Jaćimović (Slavija, Istočno Sarajevo)
  2. Jovana Milanović (Dvorovi)
  3. Milanka Tomić (Mladost, Teslić)
  4. Sanja Marić (Rama, Prozor-Rama)
  5. Irma Marković (Busovača)

M18

  1. Marko Kostić (OŠK Mala rokada, Banjaluka)
  2. Filip Gubo (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
  3. Jovan Sudžum (Osnovac, Bileća)
  4. Faris Čunjalo (Čelik, Zenica)
  5. Adnan Dizdarević (Dama, Cazin)
  6. Atif Bećirbašić (Alpong, Sarajevo)
  7. Halid Jusić (OŠK Živinice)
  8. Dejan Marjanović (Vitez)
  9. Ivan Sesar (Široki Brijeg)
  10. Ivan Matijević (Široki Brijeg)

Ž20

  1. Popadić Milica (Osnovac, Bileća)
  2. Popadić Mirjana (Osnovac, Bileća)
  3. Stajić Snežana (Osnovac, Bileća)
  4. Nadina Mahmutbegović (OŠK Živinice)
  5. Ajna Topić (Gata)
  6. Ajla Topić (Dama, Cazin)
  7. Emilija Zdilar (Kiseljak)

M20

  1. Jovan Bijelić (Dvorovi)
  2. Slaven Paštar (An pasan, Mrkonjić Grad)
  3. Aleksandar Bakić (Una, Kozarska Dubica)
  4. Edin Oković (Goražde)
  5. Elmedin Huremović (ŠD Tešanj)
  6. Midhat Salkić (OŠK Živinice)
  7. Zdravko Radeljić-Jakić (Novi Travnik)
  8. Filip Galić (Široki Brijeg)
  9. Ante Šaravanja (Široki Brijeg)

Konačne liste biće poznate nakon svih prijava, 8. maja u 14 sati. Sat kasnije je tehnička konferencija, a u 16 sati svečano otvaranje kvalifikacionog turnira za evropsko i svjetsko prvenstvo.

U svim grupama će se parovati Berger, a tempo igre će najvjerovatnije biti 60 minuta po takmičaru za partiju.

Upisnina za učešće iznosi 30 KM.

Domaćin takmičenja je motel "Rudar" u Tuzli.

Last Updated on Wednesday, 26 November 2014 21:22
 

Anketa

Da li će šah biti uveden u škole u BiH?
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting