Početna Škola šaha Skakač Skakač ponovo najbolja omladinska ekipa u Srpskoj

Nekad bilo...

Bojanov i Mašin brzopotezni ples u Beogradu

Velikom broju turnira na kojima su nastupali tokom 2016, Bojan i Maša Maksimović su 1. oktobra dodali i brzopotezno takmičenje u organizaciji Šahovskog saveza Beograda.

Read more...
Skakač ponovo najbolja omladinska ekipa u Srpskoj PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Thursday, 13 August 2015 22:48

Škola šaha "Skakač" iz Banjaluke ponovila je uspjeh iz 2011, kada je, u svom premijernom nastupu, slavila u Prvoj ligi RS za omladince.

U međuvremenu "Skakač" je osvojio tri srebrne medalje, da bi četiri godine poslije Banje Vrućice isti, "zlatni" scenario bio viđen u Mosku, kod Trebinja, od 10. do 12. avgusta.

Drugu šampionsku titulu banjalučkom šahu donijeli su: Bojan Maksimović 1½/4, Maša Maksimović 3½/4, Filip Gubo 4/4 i Tijana Babić 3½/4. Filip Gubo je ujedno bio jedini šahista sa maksimalnim učinkom!

Mada rezultatski izgleda da je sve išlo glatko za slavljenike bilo je uočljivo da je ova liga bila najujednačenija do sada. Igralo se do posljednjeg poteza, nije se isticao favorit, a najprijatnija iznenađenja priredili su OŠK "Mat" iz Istočne Ilidže, osvajanjem srebrne medalje, i Potočanski ŠK, koji je značajno napredovao u odnosu na prethodnu godinu.

OŠK Mat

U motelu "Konak" okupilo se pet ekipa, koje su odigrale Berger po sistemu 1+2+2, uz tempo od 120 minuta po takmičaru. Bila je ovo idealna prilika da se možda i obori rekord u broju prijavljenih timova, ali su, izgleda, finansijske neprilike ponovo "skrojile" sastav lige.

Na ceremoniji otvaranja učesnike je pozdravio Veselin Milićević, direktor lige, nakon čega je Prvu ligu RS za seniore, žene i omladince otvorenim proglasio Pantelija Dakić, predsjednik Šahovskog saveza RS.

Tabela

  1. ŠŠ Skakač (Banjaluka) 8 meč bodova (12½ poena)
  2. OŠK Mat (Istočna Ilidža) 6 (9)
  3. Mladost (Teslić) 2 (7)
  4. Osnovac (Bileća) 2 (6)
  5. POŠK 2 (5½)

Sastavi ekipa

  • OŠK MAT: Sara Jaćimović 3½/4, Vladimir Zelenović 1/4, Dobrica Mlinarević 1½/4, Filip Kuljanin 3/4;
  • MLADOST: Milanka Tomić 1½/4, Vladanka Tomić 3½/4, Nemanja Aleksić 1/4, Nikola Gajić 1/4;
  • OSNOVAC: Božidar Kisić 3/4, Vukašin Vučinić 1/4, Jelena Gušić ½/4, Jovan Sudžum 1½/4;
  • POŠK: Nikola Vidić ½/4, Dragoš Strugar 1/4, Simo Đurić 3/4, Ilija Šormaz 1/4.

Tri prvoplasirane ekipe dobile su pehare, medalje i diplome.

Najuspješniji po tablama bili su, redom: Sara Jaćimović (OŠK Mat), Maša Maksimović (ŠŠ Skakač), Filip Gubo (ŠŠ Skakač) i Filip Kuljanin (OŠK Mat). Oni su dobili prigodnu nagradu, suvenir grada Trebinja.

Mladost

Sve nagrade je podijelio Pantelija Dakić.

Pravdu je, u omladinskoj konkurenciji, dijelio Slobodan Kuzmanović. Glavni sudija u sve tri grupe bio je Nedeljko Ilić.

Organizator lige je Šahovski savez RS, dok je o tehničkim detaljima brinuo ŠK Hercegovac iz Bileće.

Last Updated on Thursday, 11 February 2016 12:07
 

Anketa

Da li će šah biti uveden u škole u BiH?
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting