Početna Škola šaha Skakač Trijumf Stojanovića, Bojan Maksimović 20. u Vitezu

Nekad bilo...

Bojan Maksimović odbranio titulu brzopoteznog omladinskog šampiona Srpske

FIDE majstor Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač", odbranio je titulu brzopoteznog omladinskog šampiona Srpske, na takmičenju održanom 15. avgusta u Dvorovima.

Read more...
Trijumf Stojanovića, Bojan Maksimović 20. u Vitezu PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Sunday, 24 April 2016 20:36

Dalibor Stojanović, velemajstor iz Bijeljine, pobjednik je Međunarodnog turnira "Vitez 2016", održanog 24. aprila u istoimenom mjestu, povodom obilježavanja Dana opštine.

On je sakupio 8 poena iz 9 partija, remizirajući samo protiv drugoplasiranog FIDE majstora Rešada Tutića i trećeplasiranog kolege po titutli Bojana Kurajice.

Škola šaha "Skakač" iz Banjaluke redovno ima 2 takmičara u Vitezu. Bojan Maksimović je osvojio odlično 20. mjesto sa 5½ poena, dok je njegova sestra Maša sa 4 poena takmičenje završila na 47. poziciji. Bojan (1.903) je pri tome zaradio 16, a Maša (1.761) dodatna 2 rejting poena na rapid listi. Oboje su dobili i specijalne nagrade.

U hotelu "Central" nastupilo je 78 šahista iz Srbije (2), Hrvatske (3) i BiH (73), među kojima su 3 velemajstora, 2 međunarodna i 3 FIDE majstora.

Igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta za razmišljanje tokom partije.

Konačnu tabelu možete pogledati OVDJE.

Petorica prvoplasiranih nagrađeno je novčano, a uručeno je i više specijalnih nagrada:

• najuspješniji šahista čiji je FIDE rejting od 2001 do 2100 - Sean Ćorović
  • najuspješniji šahista čiji je FIDE rejting do 2000 - Faruk Smaka
  • najuspješnija žena - Maša Maksimović
  • najuspješniji omladinac - Bojan Maksimović
  • najuspješnija žena ŠK Vitez 2013.  - Milena Bertović
  • najuspješniji junior ŠK Vitez 2013. - Ivan Marjanović
  • najuspješniji domaći igrač - Mile Bertović.

Ukupno je odigrana 351 partija, u kojima su bijeli bili uspješniji. Slavili su 161 put, u odnosu na 146 trijumfa vođa crnih figura. Remi je sklopljen u 44 duela.

Direktor turnira je Mile Bertović, a pravdu su dijelili Tihomir Marić i Miroslav Ivančić.

Organizator turnira bio je ŠK Vitez 2013.

Last Updated on Wednesday, 02 November 2016 20:48