Nakon skoro tromjesečne pauze, u Školi šaha "Skakač" iz Banjaluke se nastavljaju treninzi.

Read more...
Trijumf Stojanovića, Bojan Maksimović 20. u Vitezu PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Sunday, 24 April 2016 20:36

Dalibor Stojanović, velemajstor iz Bijeljine, pobjednik je Međunarodnog turnira "Vitez 2016", održanog 24. aprila u istoimenom mjestu, povodom obilježavanja Dana opštine.

On je sakupio 8 poena iz 9 partija, remizirajući samo protiv drugoplasiranog FIDE majstora Rešada Tutića i trećeplasiranog kolege po titutli Bojana Kurajice.

Škola šaha "Skakač" iz Banjaluke redovno ima 2 takmičara u Vitezu. Bojan Maksimović je osvojio odlično 20. mjesto sa 5½ poena, dok je njegova sestra Maša sa 4 poena takmičenje završila na 47. poziciji. Bojan (1.903) je pri tome zaradio 16, a Maša (1.761) dodatna 2 rejting poena na rapid listi. Oboje su dobili i specijalne nagrade.

U hotelu "Central" nastupilo je 78 šahista iz Srbije (2), Hrvatske (3) i BiH (73), među kojima su 3 velemajstora, 2 međunarodna i 3 FIDE majstora.

Igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta za razmišljanje tokom partije.

Konačnu tabelu možete pogledati OVDJE.

Petorica prvoplasiranih nagrađeno je novčano, a uručeno je i više specijalnih nagrada:

• najuspješniji šahista čiji je FIDE rejting od 2001 do 2100 - Sean Ćorović
  • najuspješniji šahista čiji je FIDE rejting do 2000 - Faruk Smaka
  • najuspješnija žena - Maša Maksimović
  • najuspješniji omladinac - Bojan Maksimović
  • najuspješnija žena ŠK Vitez 2013.  - Milena Bertović
  • najuspješniji junior ŠK Vitez 2013. - Ivan Marjanović
  • najuspješniji domaći igrač - Mile Bertović.

Ukupno je odigrana 351 partija, u kojima su bijeli bili uspješniji. Slavili su 161 put, u odnosu na 146 trijumfa vođa crnih figura. Remi je sklopljen u 44 duela.

Direktor turnira je Mile Bertović, a pravdu su dijelili Tihomir Marić i Miroslav Ivančić.

Organizator turnira bio je ŠK Vitez 2013.

Last Updated on Wednesday, 02 November 2016 20:48