Početna Škola šaha Skakač Bojan Maksimović omladinski brzopotezni prvak RS

Nekad bilo...

Sara Jaćimović ponovo prva, Marko Ninković peti na šestom "Automatikon" turniru

Moglo bi se reći sa sigurnošću da je Sara Jaćimović, ženski FIDE majstor iz Broda, već obezbijedila plasman na "Automatikon Supergran pri", turnir kojim će krajem 2018. biti završena serija brzopoteznih takmičenja Centra za unapređenje i razvoj šaha "Gambit" iz Banjaluke.

Read more...
Bojan Maksimović omladinski brzopotezni prvak RS PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Tuesday, 16 August 2016 21:18

Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, prvi je pobjednik Omladinskog brzopoteznog prvenstva Republike Srpske.

Takmičenje je održano u Dvorovima, u hotelu "Sveti Stefan", 8. avgusta, kao prateća manifestacija Prve lige RS za omladince.

On je nakon 9 kola, odigranih uz tempo od 5 minuta po igraču, sakupio 8 poena, pretrpjevši jedini poraz od drguoplasiranog Marka Marjanovića, člana ŠK Panteri iz Bijeljine, ujedno najvećeg iznenađenja šampionata.

Diploma za treće mjesto pripalo je, zahvaljujući boljim dodatnim kriterijumima, Dini Markoviću iz Zenice, članu POŠK-a iz Potočana.

Nastupilo je 29 igrača, među kojima je bilo 6 djevojčica. I dok je četvrto mjesto Maše Maksimović iz Banjaluke bilo očekivano, osmogodišnje sestre iz Teslića, Maša i Milana Babić, plasmanom na 8. i 10. mjesto su pokazale da već sada posjeduju zavidnu vještinu i da bi mogle izrasti u odlične šahistkinje.

Škola šaha "Skakač" je imala 3 predstavnika na takmičenju, koji su osvojili 19 poena iz 27 duela, što daje 70,4 odsto uspješnosti.

Tabela

  1. Bojan Maksimović 8
  2. Marko Marjanović 7
  3. Dino Marković 6
  4. Maša Maksimović 6
  5. Nemanja Aleksić 6
  6. Dragoš Strugar 6
  7. Dragan Stanković 6
  8. Maša Babić 5½
  9. Simo Todorović 5½
  10. Milana Babić 5
  11. Filip Gubo 5
  12. Dušan Kozomara 5
  13. Miloš Đukarić 5
  14. Dušan Joksimović 4½
  15. Dragica Simić 4½
  16. Ilija Šormaz 4
  17. Nedeljko Simić 4
  18. David Perić 4
  19. Nemanja Mićanović 4
  20. Makso Stevanović 4
  21. Stefan Mijić 4
  22. Neven Mićanović 4
  23. Milojica Teodorović 4
  24. Emanuel Lazić 3½
  25. Ilija Ristić 3½
  26. Vojislav Pantić 3½
  27. Helena Gajić 3
  28. Jakov Perić 2
  29. Sofija Perić 1½

Pobjedniku je Ilija Ilić, kapiten seniorske ekipe "Svetozar Gligorić" iz Bijeljine, uručio pehar, dok su tri najuspješnija takmičara dobila diplome.

Direktor prvenstva je bio Vlado Stojanović, a sudio je Nebojša Radosavljević, FIDE sudija.

Organizator takmičenja je Šahovski savez RS, dok je o tehničkim detaljima brinuo ŠK Panteri iz Bijeljine.

Last Updated on Monday, 28 November 2016 20:47
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting