Početna Škola šaha Skakač Splitskih "četiri u jedan"

Nekad bilo...

Burović neprikosnoven u Sarajevu

Rijad Burović, FIDE majstor, pobjednik je Memorijalnog kadetskog turnira "Zvonimir - Zvone Meštrović", odigranog 4. juna u Sarajevu, u organizaciji OŠK Junior.

Read more...
Splitskih "četiri u jedan" PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Sunday, 04 September 2016 19:31

Škola šaha "Skakač" iz Banjaluke je nastavila saradnju sa ŠK "e4" iz Zagreba i Kasparovljevom šahovskom fondacijom.

Od 21. do 27. avgusta naši članovi Aleksa i Marko Ninković su učestvovali na kampu za mlade, kao i na brzopoteznom, rapid i turniru u ubrzanom šahu, u grupi do 12 i do 16 godina.

Predavanje tokom trodnevnog kampa, prva tri dana, držao je u univerzitetskoj biblioteci velemajstor Ante Šarić, sa kolegama, a kamp je posjetio i Gari Kasparov, bivši svjetski šampion.

Kasparov sa mladim šahistima

Polaznici su bili raspoređeni u tri grupe, prema rejtingu: do 1.600, do 2.000 i do 2.200 rejting poena.

Mladi šahisti su naučeno mogli odmah da primjene u praksi na Međunarodnom šahovskom festivalu za mlade "Adriatic 2016", održanom u Kampusu Studentskog centra i u organizaciji Fonda Garry Kasparov Adriatic, Univerziteta u Splitu i Hrvatskog humanitarnog udruženja "CRO Unum" i ŠK "e4".

Rapid turnir, 24. i 25. avgusta, igran je uz tempo od 10 minuta po učesniku i pet sekundi bonusa za svaki povučeni potez. Parovano je devet kola po Švajcarskom sistemu.

Tabela (do 12 godina)

  1. Stjepan Dabić 8½
  2. Lukas Jurakić 8
  3. Marin Denić 6
  4. Karlo Mijić 6
  5. Hrvoje Hostnjak 5½
  6. Bruno Ćećić-Šule 4½
  7. Ivan Ujević 4½
  8. Aleksa Ninković 4
  9. Alja Bizjak 4
  10. Luka Sićenica 2
  11. Luka Marović 1

Tabela (do 16 godina)

  1. Filip Radenić 8½
  2. Ivan Kočijev 7
  3. Borna Ćotić 6½
  4. Duje Alfirević 5½
  5. Luka Bulić Braculj 5½
  6. Daniel Duda 5
  7. Matej Levačić 5
  8. Antonio Janković 5
  9. Krunoslav Šimunić 4½
  10. Filip Križanić 4½
  11. Borna Matkun 4½
  12. Tobias Budzak 4½
  13. Marko Ninković 3½
  14. Dino Ćećić-Šule 3½
  15. Andrija Potrebica 3
  16. Viktor Lazić 2½
  17. Križan Tandara 1½
  18. Luka Hereković 1

Aleksa Ninković

Aleksa Ninković

Brzopotezni turnir je takođe igran u četiri uzrasne grupe, do 10, 12, 16 i 20 godina. Na programu je bio 25. avgusta, a igrači su na raspolaganju imali po pet minuta za partiju i tri dodatne sekunde za svaki potez.

Tabela (do 12 godina)

  1. Stjepan Dabić 7½
  2. Ivan Trošelj 7½
  3. Karlo Mijić 7
  4. Lukas Jurakić 7
  5. Bruno Ćećić-Šule 4½
  6. Marin Denić 4½
  7. Hrvoje Hostnjak 4½
  8. Aleksa Ninković 4
  9. Ivan Ujević 4
  10. Alja Bizjak 2½
  11. Luka Sićenica 1

Tabela (do 16 godina)

  1. Filip Radenić 8
  2. Borna Ćotić 6½
  3. Ivan Kočijev 6½
  4. Krunoslav Šimunić 6
  5. Daniel Duda 6
  6. Matija Fauković 6
  7. Petra Randić 5½
  8. Fran Sos 5
  9. Duje Alfirević 5
  10. Matej Levačić 5
  11. Milanko Bilić 4½
  12. Luka Bulić Braculj 4½
  13. Križan Tandara 4½
  14. Antonio Janković 4½
  15. Pavo Simić 4½
  16. Marko Ninković 4½
  17. Evel Karalić 4
  18. Borna Matkun 4
  19. Filip Križanić 4
  20. Andrija Potrebica 3½
  21. David Perić 2½
  22. Dino Ćećić-Šule 2
  23. Luka Hereković 1½

Marko Ninković

Marko Ninković

Posljednja dva dana, 26. i 27. avgusta, organizovan je ubrzani turnir od šest kola. Igrano je uz tempo od 30 minuta za partiju po ograču i dodatnih 30 sekundi za svaki povuleni potez.

Tabela (do 12 godina)

  1. Mateo Petričević 5½
  2. Marin Denić 5
  3. Lukas Jurakić 4
  4. Ivan Trošelj 4
  5. Aleksa Ninković 4
  6. Dora Arnold 3½
  7. Bruno Ćećić-Šule 3½
  8. Luka Bralić 3½
  9. Roko Kasun 3
  10. Jan Arnold 3
  11. Karlo Mijić 3
  12. Hrvoje Hotnjak 2½
  13. Angelo Batur 2½
  14. Luka Sićenica 2
  15. Alja Bizjak 2
  16. Ivan uUević 2
  17. Damir Banić 1

Tabela (do 16 godina)

  1. Filip Radenčić 6
  2. Matej Levačić 4½
  3. Luka Bulić Braculj 4½
  4. Borna Ćotić 4
  5. Daniel Duda 3½
  6. Andrija Potrebica 3½
  7. Ivana Maroslavac 3½
  8. Aleksandar Mijajlović 3½
  9. Duje Alfirević 3½
  10. Ivan Kočijev 3
  11. Mevlida Mahmutagić 3
  12. Krunoslav Šimunić 3
  13. Križan Tandara 3
  14. Tobias Budzak 3
  15. Marko Ninković 2½
  16. Anamarija Radiković 2
  17. Antonio Janković 2
  18. Karlo Bugarija 2
  19. Borna Matkun 2
  20. Filip Križanić 2
  21. David Perić 2
  22. Luka Hereković 1½
  23. Dino Ćećić-Šule 1½

U svim grupama nagrađeno je po 10 najuspješnijih takmičara, kao i najbolje plasirana šahistkinja.

Sveukupno, u grupama u kojima su igrali Aleksa i Marko Ninković bilo je 103 šahista iz BiH (10), Bugarske (3), Slovenije (3), Slovačke (2), Srbije (1), Crne Gore (1) i Hrvatske (83).

Braća Ninković su osvojila 22½ poena iz 48 partija, što daje 46,9 odsto uspješnosti.

Na svim turnirima sudili su Bojan Birk i Kristina Šarić.

Direktor festivala bio je velemajstor Zlatko Klarić.

(Foto: Dragomir Ninković)

Last Updated on Monday, 28 November 2016 20:47
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting