Početna Škola šaha Skakač Bojan Maksimović dobio mini meč protiv FIDE majstora

Nekad bilo...

Nastavak treninga u Školi šaha "Skakač" 8. maja

Najznačajnije takmičenje mladih tokom maja svakako je Kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH, koje će biti održano od 15. do 18. maja u Banji Vrućici.

Read more...
Bojan Maksimović dobio mini meč protiv FIDE majstora PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Sunday, 20 November 2016 16:53

Sjajno drugo mjesto osvojio je Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, na open turniru koji je 5. novembra organizovao beogradski ŠK Radnički.

U konkurenciji 18 takmičara iz BiH, Crne Gore, Švajcarske i Srbije bilo je i 6 FIDE majstora, i sa svakim od njih je Bojan odigrao partiju. Pri tome je slavio 4 puta, a u 2 duela pretrpio poraz (Raičević i Đorić)!

Ukupno je uknjižio 7 poena iz 9 dvoboja, dok je pola boda više imao pobjednik, Momčilo Raičević, crnogorski FIDE majstor.