Početna Škola šaha Skakač Het-trik Gimnazije, FOTO-FINIŠ za srebro

Nekad bilo...

Nebojša Milojević pobjednik studentskog prvenstva u Banjaluci

Nebojša Milojević, student Elektrotehničkog fakulteta, pobjednik je sedmog Studentskog pojedinačnog prvenstva "Ekonomija open 2017", igranog 6. februara u Banjaluci.

Read more...
Het-trik Gimnazije, FOTO-FINIŠ za srebro PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Saturday, 17 December 2016 22:15

Ekipa Gimnazije uvjerljivo je treći put uzastopno osvojila titulu najbolje banjalučke srednje škole na prvenstvu održanom 17. decembra.

Kao domaćini, nisu dozvolili da se ponovi neizvjesnost iz prethodne godine, kada je tek u "foto-finišu" posustala ETŠ "Nikola Tesla".

Ovog puta, međutim, desila se slična situacija u borbi za srebrnu medalju, u kojoj je kratkih rukava ponovo ostala ista ekipa.

Gimnazija

Jubilarno, deseto takmičenje otvorio je Predrag Damjanović, direktor Republičkog pedagoškog zavoda (RPZ) RS, dok je prvi potez u partiji Đorđe Đurić - Dimitrije Kučuk povukao Ostoja Kremenović, predsjednik OŠK "Mala rokada" - organizatora šampionata.

Učestvovalo je 5 ekipa, koje su odigrale Berger, pri čemu su takmičari na raspolaganju imali po 15 minuta za partiju.

Škola šaha "Skakač" je bila predstavljena sa 5 igrača, koji su osvojili 14 poena iz 18 partija, što daje 77,8 odsto uspješnosti.

Škola šaha "Skakač"

Tabela

  1. Gimnazija 8 (14)
  2. Medicinska škola 5 (10)
  3. ETŠ "Nikola Tesla" 5 (10)
  4. Škola učenika u privredi 2 (4)
  5. Ekonomska škola 0 (2)

Šampionskom timu je uručen pehar, dok su medalje i diplome dobile tri najuspješnije ekipe.

Takođe su nagrađeni najbolji pojedinci po tablama:

  1. Đorđe Đurić 4/4
  2. Srđan Jovičić 3½/4
  3. Vladislav Pejić 3½/4
  4. Tijana Babić 4/4.

Najbolji šahisti po tablama

GIMNAZIJA: Đorđe Đurić 4/4, Vladan Pejić 2½/4, Vladislav Pejić 3½/4, Tijana Babić 4/4;

MEDICINSKA ŠKOLA: Radomir Vidić 3/4, Srđan Jovičić 3½/4, Boško Trifunović 2½/4, Tamara Petković 1/4;

ETŠ "NIKOLA TESLA": Dimitrije Kučuk 1/3, Stefan Kondić 3/4, Denis Piragić 1/2, Ana Kovač 2/4, Mladen Regoda 3/3;

ŠKOLA UČENIKA U PRIVREDI: Aleksandar Jović 1/4, Dimitrija Vilendečić 1/4, Ljubomir Vranješ 1/4, Iris Kahrimanović 1/4;

EKONOMSKA ŠKOLA: Nebojša Gvozdić 0/4, Aleksandar Ličina 0/4, Željana Rogić 2/4.

Nagrade su uručili Dušan Ilić, prosvjetni savjetnik za fizičko vaspitanje u RPZ RS, Vojin Milaković, potpredsjednik Skupštine OŠK "Mala rokada", Marija Milanović, direktor Fondacije "Luka" iz Banjaluke, te Ostoja Kremenović, koji je ujedno zatvorio takmičenje.

Pravdu su dijelili Momčilo Soprenić i Slobodan Đukić.

Smotru najboljih srednjoškolskih ekipa pomogli su generalni sponzor Fondacija "Luka", sponzor Dunav osiguranje, kao i RPZ RS.

Last Updated on Monday, 24 April 2017 21:11
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting