Početna Škola šaha Skakač Dominacija teslićkih šahistkinja na Svetosavskom turniru u Banjaluci

Nekad bilo...

NETIPIČNA SIMULTANKA Marko Ninković i Sergej Krčmar remizirali s Predragom Nikolićem

Dva sata i 20 minuta trajala je simultanka velemajstora Predraga Nikolića s banjalučkim kadetima, odigrana 29. oktobra u gradu na Vrbasu.

Read more...
Dominacija teslićkih šahistkinja na Svetosavskom turniru u Banjaluci PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Sunday, 05 February 2017 18:50

Milana Babić iz Teslića, Bojana Bojanić iz Dervente, Mirko Šajin iz Bijeljine i Bojan Maksimović iz Banjaluke pobjednici su 24. Svetosavskog turnira mladih, odigranog 4. februara u Banjaluci.

Posebnu dominaciju pokazale su šahistkinje iz Teslića, članice ŠK Mladost, koje su u mlađoj grupi osvojile prvih 5 mjesta!

U prostorijama OŠ "Ivo Andrić" nastupila su 74 igrača, od čega 19 djevojčica.

Škola šaha "Skakač" iz Banjaluke imala je 22 predstavnika, koji su osvojili čak 5 medalja. Zlato je pripalo Bojanu Maksimoviću, srebro Katarini Arnaut i Danilu Teliće, a bronze Andreju Krčmaru i Marku Trifunoviću.

Ukupno su odigrali 150 partija i sakupili 88 poena, što daje 58,7 odsto uspješnosti.

Prisutne je uoči turnira pozdravio Milan Milaković, pomoćnik direktora OŠ "Ivo Andrić", a takmičenje otvorio Ostoja Kremenović, predsjednik OŠK "Mala rokada".

Takmičari su na raspolaganju imali po 15 minuta tokom partije za razmišljanje.

Djevojčice (1. do 5. razred, 5 kola)

  1. Milana Babić ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 5
  2. Maša Babić ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 4
  3. Željana Đurić ("Dositej Obradović" Blatnica) 4
  4. Anastasija Đurić ("Dositej Obradović" Blatnica) 3
  5. Slađana Đurić ("Dositej Obradović" Blatnica) 3
  6. Ines Popović ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 3
  7. Anđela Stevanović ("Dositej Obradović" Blatnica) 3
  8. Tea Trivunčević ("Ivo Andrić" Đulići) 2
  9. Elena Đurić ("Dositej Obradović" Blatnica) 2
  10. Hristina Babić ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 2
  11. Mia Devura ("Branko Radičević" Banjaluka) 1½
  12. Dragana Blagojević ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 1
  13. Višnja Božić ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 1
  14. Anja Gajić ("Branko Radičević" Banjaluka) ½

Djevojčice (6. do 9. razred, 5 kola)

  1. Bojana Bojanić ("Nikola Tesla" Derventa) 4
  2. Katarina Arnaut ("Vuk Stefanović Karadžić" Banjaluka) 3
  3. Barbara Popović ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 2
  4. Sonja Devura ("Branko Radičević" Banjaluka) 1
  5. Milica Kalabić ("Vuk Stefanović Karadžić" Banjaluka) 0

Hristina Babić i Katarina Arnaut

Dječaci (1. do 5. razred, 7 kola)

  1. Mirko Šajin ("Sveti Sava" Bijeljina) 6
  2. Danilo Telić ("Sveti Sava" Banjaluka) 5½
  3. Andrej Krčmar ("Ivo Andrić" Banjaluka) 5
  4. Sergej Šolak ("Ivan Goran Kovačić" Banjaluka) 5
  5. Luka Knežević ("Sveti Sava" Gornji Smrtići) 4½
  6. Filip Aleksandar Kremenović ("Branko Ćopić" Banjaluka) 4½
  7. Matija Cvetković ("Branko Radičević" Banjaluka) 4½
  8. Nikola Abramović ("Sveti Sava" Banjaluka) 4½
  9. Nikola Marčeta ("Zmaj Jova Jovanović" Banjaluka) 4½
  10. Sandro Gajić ("Miloš Crnjanski" Banjaluka) 4½
  11. Andrija Škobo ("Petar Petrović Njegoš" Banjaluka) 4
  12. Ognjen Aleksić ("Ivo Andrić" Banjaluka) 4
  13. Veroljub Jokić ("Dositej Obradović" Blatnica) 4
  14. Nemanja Bašić ("Ivo Andrić" Banjaluka) 3½
  15. Aleksandar Marković ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 3½
  16. Veljko Jovanović ("Đura Jakšić" Banjaluka) 3½
  17. Marko Momčilović ("Petar Petrović Njegoš" Teslić) 3½
  18. Danilo Japundža ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 3
  19. Teofan Galamić ("Dositej Obradović" Blatnica) 3
  20. Vukašin Branković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 3
  21. Nemanja Banović ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 3
  22. Jovan Balaban ("Petar Petrović Njegoš" Banjaluka) 3
  23. Aleksa Đerman ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 2½
  24. Vuk Dunović ("Dositej Obradović" Banjaluka) 2½
  25. Vukašin Gligić ("Desanka Maksimović" Trn) 2½
  26. Sergej Devura ("Branko Radičević" Banjaluka) 2
  27. Boris Živković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 2
  28. Dimitrije Gašić ("Branko Radičević" Banjaluka) 2
  29. Đorđe Grbić ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 1½
  30. Strahinja Mirosavljević ("Branko Radičević" Banjaluka) ½

Škola šaha "Skakač" (mlađa grupa)

Dječaci (6. do 9. razred, 7 kola)

  1. Bojan Maksimović ("Ivo Andrić" Banjaluka) 6½
  2. Marko Lipovčić ("Ivo Andrić" Đulići) 6½
  3. Marko Trifunović ("Branko Radičević" Banjaluka) 5
  4. Aleksej Vidić ("Sveti Sava" Gornji Smrtići) 5
  5. Nemanja Vuksan ("Ivo Andrić" Banjaluka) 5
  6. Simo Todorović ("Ivo Andrić" Đulići) 4½
  7. Srđan Kostić ("Ivo Andrić" Banjaluka) 4½
  8. Sergej Krčmar ("Ivo Andrić" Banjaluka) 4
  9. Nemanja Aleksić ("Ivo Andrić" Teslić) 4
  10. Marko Ninković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 4
  11. Goran Čavić ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 4
  12. Aleksa Ninković ("Georgi Stojkov Rakovski" Banjaluka) 4
  13. Andrej Pašalić ("Branko Radičević" Banjaluka) 3
  14. Dušan Makitan ("Branko Ćopić" Banjaluka) 3
  15. Matej Kotur ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 3
  16. Željko Marković ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 3
  17. Marko Prtija ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 3
  18. Nikola Kalabić ("Vuk Stefanović Karadžić" Banjaluka) 3
  19. Marko Mačkić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 3
  20. Mihajlo Vojvodić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 3
  21. Damjan Gojić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 2½
  22. Aleksa Nježić ("Jovan Cvijić" Banjaluka) 2½
  23. Pavle Bašić ("Ivo Andrić" Banjaluka) 2
  24. Marko Gotovac ("Branko Ćopić" Banjaluka) 2
  25. Dragan Blagojević ("Mladen Stojanović" Bronzani Majdan) 1

Škola šaha "Skakač" (starija grupa)

Pobjednicima su uručeni pehari, a najuspješnijim po grupama medalje, diplome i knjige. Svim učesnicima su podijeljeni suveniri takmičenja.

Nagrade su predali Vojin Milaković, potpredsjednik Skupštine OŠK "Mala rokada", Rade Udovčić, član Skupštine OŠK "Mala rokada", Milan Milaković u ime škole domaćina i Vlado Bijelić, predstavnik Instituta za rudarstvo Banjaluka.

Najmlađi učesnici na turniri bili su Mia Devura i Vukašin Gligić.

Last Updated on Friday, 05 May 2017 21:36
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting