Početna Škola šaha Skakač Bojan Maksimović četvrti put uzastopno šampion Škole šaha "Skakač"

Nekad bilo...

Savić i Stojanović najbolji na Brzopoteznom prvenstvu Prve lige RS

Miodrag Savić, velemajstor iz Srbije, pobjednik je Brzopoteznog prvenstva Prve lige RS, održanog 9. avgusta u hotelu "Sveti Stefan" u Dvorovima.

Read more...
Bojan Maksimović četvrti put uzastopno šampion Škole šaha "Skakač" PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Saturday, 11 February 2017 20:52

Bojan Maksimović je pobjednik Sedmog prvenstva Škole šaha "Skakač", održanog 11. februara u Banjaluci.

To je njegov četvrti uzasopni trijumf, po čemu će sigurno dugo biti neprikosnoven u analima trostrukog ekipnog omladinskog prvaka Republike Srpske.

Partiju Bojan Maksimović - Marko Trifunović posmatra Sandro Gajić

Bojan je zabilježio svih 7 pobjeda, ostavivši svoju sestru, ženskog FIDE majstora Mašu Maksimović na poen i po iza sebe. Bronza je, zahvaljujući boljim dodatnim kriterijumima, pripala Stefanu Kondiću.

Pobjednik u grupi igrača do 10 godina starosti je Andrej Krčmar, koji je osvojio sveukupno deveto mjesto u konkurenciji 32 igrača.

U borbi za titulu šampiona u prostorijama OŠ "Ivo Andrić" bilo je 6 igrača sa rejtingom u ubrzanom šahu, te 10 šahista rođenih 2007. i kasnije.

Igrači su na raspolaganju imali po 10 minuta za partiju, kao i dodatnih 5 sekundi za svaki povučeni potez.

Tabela

  1. Bojan Maksimović 7
  2. Maša Maksimović 5½
  3. Stefan Kondić 5
  4. Filip Gubo 5
  5. Marko Trifunović 5
  6. Dušan Makitan 5
  7. Vladan Pejić 5
  8. Sergej Šolak 4½
  9. Andrej Krčmar 4
  10. Denis Piragić 4
  11. Jelena Mandić 4
  12. Nemanja Vuksan 4
  13. Vladislav Pejić 3½
  14. Srđan Kostić 3½
  15. Momo Kesić 3½
  16. Aleksa Ninković 3½
  17. Sergej Krčmar 3½
  18. Marko Ninković 3½
  19. Danilo Telić 3½
  20. Andrej Gajić 3
  21. Katarina Arnaut 3
  22. Mateja Šolak 3
  23. Filip Aleksandar Kremenović 3
  24. Nemanja Bašić 3
  25. Pavle Bašić 2½
  26. Andrija Škobo 2½
  27. Sandro Gajić 2½
  28. Ivana Arnaut 2
  29. Nikola Abramović 2
  30. Vuk Dunović 2
  31. Vukašin Gligić ½
  32. Ana Ninković ½

Pobjednicima će pripasti pehar, tri prvoplasirana igrača dobiće medalje, a svi igrači diplome i zahvalnice za učešće.

Klub je obezbijedio i nagrade iznenađenja, koje će takođe biti uručene na posebnoj ceremoniji.

Pored toga, 5 najuspješnijih takmičara steklo je direktno pravo učešća na Festivalu prijateljstva "Matirajmo predrasude", koji ćemo organizovati 18. marta.

Ovo je drugo klupsko prvenstvo koje je u potpunosti odigrano na digitalnim satovima, koje je 2015. donirala Ambasada Njemačke u BiH.

Lista pobjednika (uključujući i 2 prvenstva "Gambita")

2008. - Marko Bundalo

2009. - Milica Babić

2011. - Milica Babić

2012. - Bojan Korićanac

2013. - Bojan Korićanac

2014. - Bojan Maksimović

2015. - Bojan Maksimović

2016. - Bojan Maksimović

2017. - Bojan Maksimović

Last Updated on Friday, 05 May 2017 21:35
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting