Početna Škola šaha Skakač Bojan Maksimović sjajan u Županji, savladao i dva velemajstora

Tokom jula u Školi šaha "Skakač" iz Banjaluke biće održano 10 treninga raspoređenih u 5 vikenda.

Read more...
Bojan Maksimović sjajan u Županji, savladao i dva velemajstora PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Thursday, 14 September 2017 21:37

Iako je na startnoj listi bio tek 23. u konkurenciji 73 igrača, FIDE majstor Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, zauzeo je sjajno 5. mjesto na 11. međunarodnom brzopoteznom turniru u Županji.

On je nakon 15 odigranih kola sakupio 10½ poena, a kolekciji značajnih pobjeda pridodao je trijumfe nad velemajstorima Davorom Rogićem iz Slavonskog Broda i Milanom Vukićem iz Banjaluke!

Odličan skor imao je i u duelima sa kolegama po tituli - protiv FIDE majstora osvojio je 5 poena iz 6 partija.

Prvo mjesto je pripalo hrvatskom velemajstoru Zoranu Jovanoviću, koji je na kontu imao 12½ poena, a sljedeća 4 mjesta su zauzeli šahisti iz BiH, među kojima su trojica Banjalučana!

Kompletnu tabelu pogledajte OVDJE.

Šahisti iz Srbije (1), BiH (12) i Hrvatske (60), među kojima su bila 3 velemajstora, jedan inter i 9 FIDE majstora, na raspolaganju su imali po 3 minute za partiju i dodatne 2 sekunde za svaki povučeni potez.

Sudio je Krunoslav Lešić, a turnir je 2. septembra organizovao ŠK Sladorana iz Županje.

Last Updated on Monday, 30 October 2017 22:28