Početna Škola šaha Skakač "Šahovske nade BiH" nastavljaju svoj put

Nekad bilo...

Bojan Maksimović dobio mini meč protiv FIDE majstora

Sjajno drugo mjesto osvojio je Bojan Maksimović, član Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke, na open turniru koji je 5. novembra organizovao beogradski ŠK Radnički.

Read more...
"Šahovske nade BiH" nastavljaju svoj put PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic
Sunday, 22 October 2017 21:33

Dva puta je Škola šaha "Skakač" iz Banjaluke nastupila na turnirima "Šahovske nade BiH", koji se igraju u Živinicama.

Godine 2011. imali smo 4 predstavnika. Bojan Korićanac je osvojio treće, Marko Bundalo šesto, Tijana Babić osmo, a Milica Babić deseto mjesto u svojim uzrasnim kategorijama.

Sljedeće godine smo bili znatno uspješniji, jer su zlatne medalje pripale Bojanu Maksimoviću i Bojanu Korićancu, dok je bronzu osvojio Nemanja Vuksan. Nastupili su još Marko Bundalo (5), Jelena Gajić (6), Tijana Babić (7.) i Maša Maksimović (8. mjesto).

Za to vrijeme oni su skupili 35½ poena iz 65 partija, što daje 54,6 odsto uspješnosti.

Ove godine će biti obnovljena tradicija organizovanja pozivnog turnira šahovskih nada, osvajača medalja na Kadetskom prvenstvu BiH.

Ko su osvajači medalja 2017. možete vidjeti OVDJE.

Igraće se tokom dva dana, 4. i 5. novembra, pri čemu će takmičari biti podijeljeni u 6 grupa - dječaci i djevojčice posebno, do 10, 14 i 18 godina.