Početna Škola šaha Skakač Gimnazija "vezala" 4 titule

Nekad bilo...

Bojan Maksimović 13. na 300. cugeru ŠS Beograda

Na jubilarnom, 300. brzopoteznom turniru Šahovskog saveza Beograda, organizovanom 28. oktobra, FIDE majstor Bojan Maksimović je osvojio 13. mjesto u konkurencije 42 takmičara iz Švedske (1), BiH (1) i Srbije.

Read more...
Gimnazija "vezala" 4 titule PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Saturday, 23 December 2017 20:44

Zlato na ekipnom prvenstvu banjalučkih srednjih škola već četvrtu godinu uzatopno uzima Gimnazija, dok su se na medalje u istom periodu očigledno pretplatili ETŠ "Nikola Tesla" i Medicinska škola.

Na 11. šampionatu, odigranom 23. decembra, okupilo se 5 ekipa, koje su odigrale Berger uz tempo od 15 minuta po igraču.

Najsjajniju medalju svojoj školi su donijeli: Vladan Pejić 3/4, Sergej Krčmar 3½/4, Vladislav Pejić 3/3, Tijana Babić 4/4 i Marko Trifunović 1/1. Zanimljiv podatak je da su svi oni članovi Škole šaha "Skakač".

Gimnazija

Za ETŠ "Nikola Tesla" zaigrao je FIDE majstor Bojan Maksimović, ali to je bilo dovoljno tek za ekipno srebro, zahvaljujući većem broju pojedinačnih poena u odnosu na Medicinsku školu.

ETŠ "Nikola Tesla"

Škola šaha "Skakač" je imala 8 igrača, koji su skupili nevjerovatnih 23 poena iz 25 partija, što daje 92 odsto uspješnosti!

Škola šaha "Skakač"

Igrače su pozdravili profesor Dragan Radović, u ime Gimnazije kao domaćina, i Rade Udovičić, član Skupštine OŠK "Mala rokada", organizatora takmičenja. Prvenstvo je otvorio Dušan Ilić, prosvjetni savjetnik za fizičko vaspitanje u Republičkom pedagoškom zavodu RS.

Medicinska škola

Tabela

  1. Gimnazija 8 (14½)
  2. ETŠ "Nikola Tesla" 5 (11½)
  3. Medicinska škola 5 (10)
  4. Škola učenika u privredi 1 (2)
  5. Ekonomska škola 1 (2)

ETŠ "NIKOLA TESLA": Bojan Maksimović 4/4, Srđan Kostić 3½/4, Siniša Radeta 1/3, Sanja Džanan 2/4, Denis Piragić 1/1;

MEDICINSKA ŠKOLA: Radomir Vidić 2/4, Srđan Jovičić 2/4, Nedeljko Vidović 3/4, Aleksandra Gajić 3/4;

ŠUP: Ljubomir Vranješ 1/4, Jovo Čolić 0/4, Nikola Mandić 1/3, Iris Kahrimanović 0/4;

EKONOMSKA ŠKOLA: Kristina Kojić 0/4, Aleksandar Ličina 1/4, Nebojša Gvozdić 0/4, Željana Rogić 1/4.

Tri prvoplasirane ekipe dobile su pehare, medalje i diplome.

Prigodnim poklonima nagrađeni su i najuspješniji po tablama: Bojan Maksimović, Sergej Krčmar, Vladislav Pejić i Tijana Babić.

Najuspješniji po tablama

Knjige su pripale šahistkinjama s najboljim rezultatom: Tijani Babić, Aleksandri Gajić, Sanji Džanan i Željani Rogić.

Nagrade su uručili Ostoja Kremenović, predsjednik OŠK "Mala rokada", Vojin Milaković, potpredsjednik Skupštine OŠK "Mala rokada", Dušan Ilić i Rade Udovičić.

Sudili su Momčilo Soprenić i Slobodan Đukić.

Smotru najboljih srednjoškolskih ekipa pomogli su Dunav osiguranje i RPZ RS.

Last Updated on Wednesday, 28 February 2018 20:39
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting