Početna Škola šaha Skakač Savanović prvi u Ribniku, Maša Maksimović osma

Nekad bilo...

Raspored treninga u Školi šaha "Skakač" tokom maja

Glavni događaj u maju je, svakako, Kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH, koje se igra od 13. do 16. maja u Neumu.

Read more...
Savanović prvi u Ribniku, Maša Maksimović osma PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Sunday, 22 April 2018 20:06

Aleksandar Savanović, međunarodni majstor iz Banjaluke, trijumfovao je na 17. Vaskršnjem turniru, igranom 7. aprila u Gornjem Ribniku.

On je skupio 6 poena iz 7 dvoboja, pola poena više od najbližih pratilaca, sugrađanina, FIDE majstora Vlade Narančića, kolege po tituli Dušana Lekića i još jednog FIDE majstora, Zorana Popovića.

Školu šaha "Skakač" su predstavljali Maša i Bojan Maksimović. Maša je osvojila osmo mjesto, sa 5 poena, pri čemu je savladala FIDE majstora Radoslava Karanovića, a u posljednjem kolu i Nedeljka Kljajića, pobjednika četvrtog Festivala prijateljstva "Matirajmo predrasude".

Bojan se, sa 4½ poena, zaustavio na 13. poziciji u konkurenciji 60 takmaca iz Srbije (4), Crne Gore (1) i BiH. Hvale vrijedni su remiji sa intermajstorima Dušanom Lekićem i Vladom Jakovljevićem.

U restoranu "Dado" svoje umijeće su, između ostalih, pokazala 3 intera, 5 muških i jedan ženski FIDE majstor.

Igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta tokom partije.

Tabela

  1. Aleksandar Savanovic 6
  2. Vlado Narančić 5½
  3. Dušan Lekić 5½
  4. Zoran Popović 5½
  5. Slobodan Kuzmanović 5
  6. Draško Babić 5
  7. Vlado Jakovljević 5
  8. Maša Maksimović 5
  9. Nevenko Cvijić 5
  10. Branko Marjanović 5
  11. Nikola Stojaković 5
  12. Dušan Marković 5
  13. Bojan Maksimović
  14. Miroslav Jovišević 4½
  15. Momčilo Soprenić 4½
  16. Vojo Crepulja 4
  17. Sulejman Draganović 4
  18. Gojko Sekulić 4
  19. Nedeljko Kljajić 4
  20. Željko Tadić 4
  21. Radoslav Karanović 4
  22. Petar Radumilo 4
  23. Mladen Tomić 4
  24. Ranko Juić 4
  25. Atif Omerović 4
  26. Nenad Damjanović 4
  27. Radomir Kondić 4
  28. Tode Pejić 3½
  29. Nermin Zvirkić 3½
  30. Milovan Ilić 3½
  31. Željko Kovačević 3½
  32. Drago Šikman 3½
  33. Neđo Stanišić 3½
  34. Ognjen Stanišić 3½
  35. Stefan Reljić 3
  36. Živko Đuza 3
  37. Darko Karać 3
  38. Jovo Kuzmanović 3
  39. Slobodan Đukić 3
  40. Husein Kahrimanović 3
  41. Mirko Šajin 3
  42. Dražen Bazina 3
  43. Dejan Mandić 3
  44. Miroslav Brkić 3
  45. Muharem Draganović 3
  46. Mićo Jović 2½
  47. Goran Kevac 2½
  48. Mihajlo Galić 2½
  49. Mićo Karać 2½
  50. Ljubomir Antonić 2
  51. Kemal Dedić 2
  52. Duško Sakan 2
  53. Vaskrsija Lazendić 2
  54. Maksim Savanović 2
  55. Duško Iličić 2
  56. Besim Grozdanić 2
  57. Dragan Jeftenić 2
  58. Marko Ćulum 1½
  59. Dušan Plavšić 1
  60. Nikola Pavlović 0

Petorici najuspješnijih su dodijeljene novčane nagrade.

Dirketor turnira je Ljubomir Antonić, a za regularnost takmičenja je brinuo Nemanja Šipka, FIDE sudija.

Turnir je organizovao ŠK Ribnik, dok je pokrovitelj manifestacije Skupština Opštine Ribnik.

Last Updated on Friday, 01 June 2018 14:06
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting